БЛОГ

БРИТАНЦІ СТВОРЮЮТЬ САМОВРЯДНУ МАШИНУ ДЛЯ ПРИБИРАННЯ ВУЛИЦЬ
23 Вересня 2017
53 (4)
«Дочка» британського виробника спортивних автомобілів Westfield Sportscars, що займається розробкою автономних технологій, оголосила про плани створити першу в Великобританії автономну електричну машину для прибирання території.
 
Щоб створити новий автомобіль, компанія, яка розробила технологію автономного управління для шатлів POD в аеропорту Хітроу, а також бере участь в дослідницькому проекті GATEway, що фінансується Лабораторією транспортних досліджень (Transport Research Laboratory, TRL), об’єднає зусилля з виробником машин для прибирання вулиць Johnston Sweepers і займається розробкою технологій машинного зору фірмою Fusion Processing.
 
Гендиректор Westfield Джуліан Тернер (Julian Turner) заявив, що спочатку метою проекту є розробка технологій, які можуть бути використані для виявлення і видалення сторонніх предметів і уламків зі злітно-посадкових смуг аеропортів і прилеглих до ангару майданчиків, але ця система також може бути використана для підвищення ефективності прибирання вулиць.
 
Новий робомобіль-прибиральник об’єднає в собі технології самоврядного шаттла Westfield POD з елементами збиральної системи компанії Johnston Sweepers.
 
Тернер сподівається, що прототип робомобіль-прибиральник буде готовий до початку 2018 року. Його випробування будуть проводитися протягом року в декількох місцях, в тому числі в Грінвічській лабораторії, а також аеропортах Хітроу і Бірмінгема.
ШІ ЗДАТНИЙ ВИЯВИТИ ХВОРОБУ АЛЬЦГЕЙМЕРА ЗА РОКИ ДО ПОЯВИ СИМПТОМІВ
23 Вересня 2017
61 (1)
Різні групи вчених з усіх куточків світу працюють над тим, щоб якомога раніше навчитися виявляти ознаки прийдешньої хвороби Альцгеймера у пацієнтів. Вся справа в тому, що чим раніше хвороба виявлена, тим ефективнішим може бути комплекс заходів зі стримування її розвитку. Ну а пацієнти, в свою чергу, отримують куди більше часу на те, щоб навести лад у своїх справах, перш ніж вони втратять більшу частину когнітивних функцій. На допомогу медикам цього разу прийшов штучний інтелект, за допомогою якого, як виявилося, можна виявити захворювання за роки до виникнення перших симптомів.
 
Створити алгоритм виявлення Альцгеймера у пацієнтів вдалося дослідникам з італійського Університету Барі. Система ретельно вивчає МРТ-скани мозку людини і зазначає на них крихітні структурні зміни, характерні для даного нейродегенеративного захворювання. Штучний інтелект навчали на основі 67 сканів, 38 з яких належали хворим людям, а 29 – здоровим. Дослідники розділили скани на невеликі регіони і дали можливість ШІ ретельно проаналізувати нейронні зв’язки між ними.
 
Після того як навчання було завершено, систему випробували ще на 148 добровольцях. Серед них було 48 чоловік, вже страждають від Альцгеймера, а також 48 осіб зі слабкими когнітивними розладами, які в кінцевому підсумку, через роки, виливаються в це захворювання. Штучний інтелект успішно діагностував захворювання в 86% випадків, що є відмінним показником.
ПЕРШИЙ ТЕНДЕР НА ВПРОВАДЖЕННЯ 4G В УКРАЇНІ ВІДБУДЕТЬСЯ ВЖЕ В ЦЬОМУ РОЦІ
23 Вересня 2017
15 (1)
Конкурс буде проведено в листопаді-грудні 2017 року
 
Перший конкурс на впровадження технології LTE для мобільного зв’язку четвертого покоління буде проведено в листопаді-грудні 2017 року і стосуватиметься діапазону 2600 МГц.
 
Про це заявив глава Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) Олександр Животовський, передає агентство Інтерфакс-Україна.
 
За словами Животовского, конкурсу на впровадження 4G в діапазоні 1800 МГц можна очікувати через місяць-два після першого конкурсу.
 
Раніше влада заявляла про плани в четвертому кварталі 2017 року провести конкурси на видачу ліцензій в діапазонах 1800 МГц і 2600 МГц для надання послуг мобільного зв’язку в стандарті 4G за стартовою ціною відповідно близько 4 млрд грн і близько 2,3 млрд грн.
 
Животовський говорив, що в ході доопрацювання документів вдалося знайти схему, яка буде гарантувати безперервність надання послуг зв’язку трьома основними мобільними операторами, і узгодити її з Міністерством юстиції.
 
Оператори раніше заявляли, що умовою їх участі в конкурсі на 4G є гарантія збереження за ними частот в діапазоні 1800 МГц, від яких їм для проведення конкурсу тимчасово доведеться відмовитися.
 
ВЧЕНІ СТВОРИЛИ НОВІ СИНТЕТИЧНІ М’ЯКІ М’ЯЗИ ДЛЯ РЕАЛІСТИЧНИХ РОБОТІВ
22 Вересня 2017

Група дослідників зі Школи інженерії та прикладних наук Колумбійського університету розробила новий тип синтетичних м’яких м’язів, виробляти які можна за допомогою технології 3D-друку. Матеріал є дуже міцним і здатний витримувати вагу, яка в 1000 разів перевершує його власний, а межа його енергії пружної деформації (розтягування) в 15 разів вище в порівнянні з тканинами справжніх м’язів.

Матеріал не вимагає використання зовнішнього джерела для керування тиском, що часто зустрічається в інших існуючих рішеннях, які покладаються на енергію пневматичної або гідравлічної інфляції (надування). Ці компоненти, як правило, займають багато місця, що робить їх незручними у використанні при створенні машин, де важлива компактність і незалежність.

Основою синтетичних м’язів служить силіконовий каучук, що має пористу структуру з заповненням етанолом. Матеріал приводиться в роботу за допомогою електричного струму малої потужності, що передається по дуже тонких проводах з високим опором.

Нові синтетичні м’язи можуть принести велику користь в сфері розробки і виробництва так званих «м’яких» роботів. За останні роки спостерігається величезний прогрес у створенні машин, наділених можливістю виконувати безліч тонких поставлених завдань. Проте залишається ще безліч дій, виконувати які тверді роботи не можуть.

Дії, пов’язані із захопленням об’єктів і маніпуляцією ними, вимагають наявності деякого рівня спритності і гнучкості, забезпечити який нинішні технології не в змозі. Нові ж матеріали, подібні до того, про який йде мова в даній статті, дозволять створювати роботів, здатних маніпулювати м’якими і маленькими об’єктами, не завдаючи їм будь-яких пошкоджень.

TESLA ЗАПАТЕНТУВАЛА ТЕХНОЛОГІЮ ЗАМІНИ БАТАРЕЙ ЕЛЕКТРОМОБІЛІВ «НА ЛЬОТУ»
22 Вересня 2017
87 (5)
Патентна заявка, подана компанією Tesla, описує портативну станцію, обладнану на дорозі або в трейлері, де водій зможе швидко і якісно замінити свій акумулятор на новий. Процес, згідно з описом, буде частково автоматизований, а вся процедура займе не більше п’ятнадцяти хвилин.
 
У патенті Tesla описуються невеликі станції обслуговування, встановлені вздовж трас або розташовані в пересувних трейлерах та обладнані спеціальним підйомним механізмом. Завдяки йому співробітники станції зможуть міняти акумулятори за бажанням власників навіть на ходу, економлячи час водія.
 
Трьома роками раніше в Tesla вже патентували подібну станцію, але тоді передбачалося, що вона буде повністю автономною, новий же патент говорить про те, що процедура не є повністю автоматичною, але при цьому для заміни батареї буде достатньо одного фахівця.
 
Уточнюється, що станції зможуть обслуговувати автомобілі Model S і Model X, в Model 3 батарея монтується зсередини, через салон електрокара, тому для її заміни потрібно демонтувати крісла і підлогу електромобіля.
 
Станція напевно стане в нагоді в тому випадку, якщо батарея автомобіля вийшла з ладу або потребує ремонту, що ж стосується зарядки акумуляторів, тут можна обійтися і звичайною станцією Supercharger, яка може повністю зарядити акумулятор за годину. Ймовірно, портативні станції заміни батарей більше підійдуть для великогабаритного або громадського електротранспорту.
КИТАЙСЬКИЙ IT-ГІГАНТ НАМАГАВСЯ КУПИТИ НАЙБІЛЬШИЙ МУЗИЧНИЙ СЕРВІС
21 Вересня 2017
37 (1)

З’ясувалося, що Spotify, про вихід якої на IPO вже давно ходять чутки, раніше в цьому році відкинула велику пропозицію про покупку. Договір з музичним сервісом намагався укласти китайський інтернет-гігант Tencent, оцінюваний в $ 380 млрд.
 
Повідомляється, що компанія хотіла купити шведський сервіс з метою розширення свого музичного бізнесу за межами Китаю і Азії.
 
Spotify є найбільшим глобальним музичним сервісом – ним активно користуються більше 140 млн осіб, 60 млн з яких платять за преміум-підписку. 11-річна компанія оцінюється в $ 13 млрд, основним конкурентом її вважається Apple Music, число платних користувачів якого в червні досягло 27 млн.
 
У минулому році слідом за злиттям підприємства QQ Music і China Music Corp основний музичний сервіс гіганта під назвою Tencent Music відокремився в самостійний бізнес. Загальна кількість користувачів його трьох основних сервісів, QQ Music, Kugou і Kuwo, дорівнює 600 млн.
 
Крім орієнтованих на китайський ринок продуктів у Tencent є музичний сервіс Joox, який завоював популярність в Південно-Східній Азії. Також гігант в цьому році інвестував значну суму в розробника караоке-додатки Smule.
5G-СМАРТФОНИ З’ЯВЛЯТЬСЯ НА РИНКУ В 2019 РОЦІ
21 Вересня 2017
96 (3)

На думку гендиректора Qualcomm Стівена Молекнофа, смартфони з підтримкою 5G з’являться на ринку в 2019 році.
 
Моленкоф зазначив, що попит на більш швидкий стандарт доступу до інтернету зростає вже зараз, і це стимулюватиме виробників випускати нові смартфони не в 2020 році, як вважалося раніше, а не пізніше 2019 року.
 
За словами Моленкофа, деякі оператори в США, Японії і Південної Кореї будуть готові до запуску 5G в 2019 році. Цілком ймовірно, що за наступний рік до них приєднаються також провайдери в Китаї.
 
Qualcomm вже зараз тестує мережі 5G. У лютому поточного року стало відомо про спільну роботу компанії з Ericsson і Telstra над мережами нового покоління 5G new radio і тестуванні технології в другій половині поточного року – на початку 2018 року. Пробний запуск нової технології буде проводитися на базі японського провайдера NTT DoCoMo і європейського стільникового гіганта Vodafone.
УКРАЇНЦІ СТВОРИЛИ ЕЛЕКТРОБАЙК З РЕКОРДНИМ ЗАПАСОМ ХОДУ
20 Вересня 2017
Коли мова заходить про середньостатистичний електробайк, його запас ходу зазвичай коливається від 30 до 70 км. Для тих, хто любить використовувати свої велосипеди для далеких поїздок поза межами міста, цього може не вистачити. Щоб задовольнити потреби таких користувачів і був створений eBike.
 
Українська компанія DelFast, що спеціалізується на кур’єрській доставці товарів, розробила якийсь гібрид кроссового мотоцикла і гірського велосипеда. Його головною особливістю є значна дальність шляху на одному заряді, яка перевищує можливості багатьох сучасних електромобілів.
 
Розробники заявляють, що запас ходу нового електровелосипеда становить 380 км. Якщо ж необхідно покрити ще більшу відстань, природно, можна додатково використовувати силу ніг і педальний привід.
 
В основі електробайка – великий акумулятор (його ємність компанією поки не озвучується). Відомо, що велосипед від DelFast використовує батарею, виготовлену в США і розраховану на 3000 циклів перезарядки. Також повідомляється, що байк отримає стандартну для електротранспорту систему рекуперації енергії і три режими харчування.
 
Маса новинки становить близько 45 кг, а максимальна швидкість (в залежності від комплектації) – 55 км / ч. Виробник пропонує три версії байка: «Prime» – далекобійна, «Top» – найшвидша і «Lite» – бюджетна. При цьому доступні будуть модифікації, які не потребують водійських прав і «підігнані» під особливості законодавчої бази Північної Америки і Європи.

SIRI СТАНЕ ОСОБИСТИМ ПСИХОЛОГОМ
20 Вересня 2017

83 (2)

Керівництво Apple вирішило удосконалити навички спілкування Siri. В команду розробників асистента шукають психолога, який допоможе Siri глибше розуміти емоції людини.
 
Розробники Siri постійно покращують комунікативні навички помічника. За останні кілька років Siri багато чому навчилася і перетворилася з програми, що підшукує потрібну інформацію в інтернеті, на справжнього персонального асистента. Однак, вона залишається програмою, і ій ще доведеться навчитися розпізнавати людські емоції. У зв’язку з цим Apple відкрила вакансію психолога в команді творців голосового помічника.
 
За словами представників Apple, користувачі часто звертаються до Siri з питаннями, до яких помічник не підготовлений. Якщо людям потрібно з кимось поговорити про проблеми емоційного характеру, вони часто вибирають Siri. Тому команді розробників потрібна людина, яка має досвід роботи психологом або консультантом.
 
РОЗРОБНИК ANGRY BIRDS ОЦІНИВ СЕБЕ В $ 1 МЛРД ПЕРЕД ВИХОДОМ НА БІРЖУ
19 Вересня 2017
48

 
Rovio Entertainment, розробник гри Angry Birds , офіційно оголосив про швидкий вихід на біржу. Оцінка компанії складе трохи менше $ 1 млрд.
 
Rovio запропонує свої акції за ціною від € 10,25 ($ 12,22) до € 11,50 ($ 13,7), що дає компанії оцінку в € 802-896 млн (від $ 956 млн до $ 1,06 млрд). Акціонери розраховували на оцінку близько € 2 млрд.
 
В ході IPO компанія розраховує залучити близько € 30 млн. Нинішні співвласники компанії також зможуть продати свої акції. Офіційний лістинг Rovio на біржі Nasdaq Helsinki запланований на початок жовтня, папери компанії будуть торгуватися під кодом ROVIO.
 
Rovio заробляє на випуску відеоігор і ліцензуванні товарів за своїми франшизам. У компанії розраховують, що вихід на біржу допоможе їй рости далі і отримати більше можливостей для заохочення співробітників.
 
У першому півріччі 2016 року виручка Rovio зросла до € 152,6 млн, збільшившись майже вдвічі в порівнянні з тим же періодом роком раніше. Після піку успіху Angry Birds компанія зіткнулася з падінням показників, що призвело до скорочень в 2014 і 2015 роках.