БЛОГ

HTC ПРЕДСТАВИЛА ГАРНІТУРУ ВІРТУАЛЬНОЇ РЕАЛЬНОСТІ, ЯКА НЕ ПОТРЕБУЄ ПІДКЛЮЧЕННЯ ДО ПК АБО КОНСОЛІ
23 Листопада 2017
01
Компанія HTC представила на конференції розробників Vive Developer Conference, що проходила в Пекіні, автономну гарнітуру віртуальної реальності Vive Focus на платформі Daydream.
 
Новий пристрій «все-в-одному» має функцію відстежування з 6 ступенями свободи (6DoF), що означає, що він не вимагає зовнішніх базових станцій або датчиків, тому ви можете застосувати позиційне відстеження де завгодно, в будь-який час – при бажанні, навіть в поїзді або на літаку. Хоча принаймні пара китайських виробників анонсувала автономні VR-гарнітури з функцією 6DoF, HTC стверджує, що Vive Focus буде першим пристроєм в цьому роді, який з’явиться на ринку.
 
Як вже раніше повідомлялося, нова гарнітура тайванської компанії використовує чіпсет Qualcomm Snapdragon 835 з вісьмома ядрами з тактовою частотою 2,45 ГГц і графічним прискорювачем Adreno 540. Інші характеристики Vive Focus поки невідомі. Єдиним сюрпризом стало те, що новинка буде поставлятися з контролером 3DoF. Як стверджують в HTC, це все одно забезпечить широкі можливості при використанні в парі з гарнітурою з функцією 6DoF.
 
HTC оголосила про плани по випуску Vive Focus в Китаї, хоча поки немає ніяких подробиць про ціну або дату виходу пристрою. Слід зазначити, що HTC і Google вирішили обмежитися тільки азіатськими регіонами для реалізації новинки, на ринки західних країн поставки Vive Focus не передбачаються.
НБУ ВІДКРИЄ ВЛАСНИЙ ІНТЕРНЕТ-МАГАЗИН
22 Листопада 2017
35 (1)

Національний банк планує відкрити власний інтернет-магазин з продажу монет. Про це повідомив директор департаменту інформаційних технологій НБУ Володимир Нагорнюк.
 
Магазин інтегрують в мобільний додаток «Монети України» від НБУ, який вже доступний для безкоштовного завантаження для смартфонів, що працюють на iOS і Android.
 
«Новий додаток надасть користувачеві доступ до повного довідника монет України, випущених центральним банком. Крім того, він дає можливість оперативно відслідковувати залишки монет на сайті online-замовлення Національного банку в розрізі областей.
 
Мобільний додаток, який обладнаний пошуковою системою за назвою монети, її серією і металом, дозволяє переглядати як технічну інформацію, так і зображення, опис кожної монети тощо. Крім того, він завжди відображає повні та актуальні дані: відразу після випуску монета автоматично відображається в додатку, тобто немає необхідності в оновленні його версії.
ВЛАДА НІМЕЧЧИНИ ЗАКЛИКАЛА БАТЬКІВ ЗНИЩУВАТИ СМАРТ-ГОДИННИКИ ЇХНІХ ДІТЕЙ
22 Листопада 2017
61 (1)
Федеральне мережеве агентство Німеччини заборонило продаж смарт-годинників, орієнтованих на дітей. Як аргумент наводиться той факт, що ці пристрої можуть бути використані для шпигунства. Більш того, телекомунікаційний регулятор також настійно рекомендує батькам дітей, у яких вже є «розумний» годинник, скоріше позбутися від нього.
 
Заборона німецького агентства була озвучена під час доповіді Європейської організації споживачів, в якій йшлося про те, що більшість дитячих смарт-годинників з GPS-модулем має безліч недоліків в плані безпеки, тому вони уразливі для хакерів. Зловмисник може використовувати мікрофон і камеру для запису розмов або підмінити розташування пристрою, щоб обдурити батька, який стежить за своєю дитиною.
 
Йохен Хоманн, президент Федерального мережевого агентства Німеччини, зазначив, що такі пристрої слід розглядати як несанкціоновану передавальну систему. Він також заявив, що деякі батьки використовували смарт-годинник для стеження за роботою вчителів у класі, що суперечить німецькому законодавству: запис або прослуховування приватної розмови заборонені без дозволу всіх людей, що беруть участь у ній.
САМОРОБНИЙ РЕКЛАМНИЙ РОЛИК, ЯКИЙ ПІДІРВАВ МЕРЕЖУ, ДОПОМІГ ДІВЧИНІ ПРОДАТИ СВОЮ МАШИНУ В 40 РАЗІВ ДОРОЖЧЕ
22 Листопада 2017
Режисер за фахом Макс Ленман розповів на своїй сторінці в Instagram, що його дівчині Керрі вдалося продати свій автомобіль Honda Accord 1996 року в 40 разів дорожче бажаної вартості. Спочатку вони розраховували продати машину за $ 499, але підсумкова ціна склала $ 20 тисяч.
 
Автомобіль придбала компанія Carmax, яка займається продажем уживаних автомобілів. Компанія також пожертвувала $ 5000 некомерційній організації Kitten Rescue, яка рятує котів і кошенят.
 
На початку листопада Ленман опублікував на YouTube рекламу зі слоганом «Розкіш – це стан розуму», щоб привернути увагу до оголошення про продаж автомобіля на eBay. У ролику дівчина їде в рекламованій машині, а голос за кадром розповідає про переваги автомобіля.
 
Цікаво, що після виходу ролика ціна на автомобіль на eBay виросла з $ 499 до $ 150 тисяч за кілька днів. Однак адміністрація торгового майданчика закрила торги, оскільки запідозрила продавців в шахрайстві. Після цього Ленман запустив аукціон заново.

НЕЙРОННА МЕРЕЖА СТАВИТЬ ДІАГНОЗИ НЕ ГІРШЕ ЛІКАРІВ
21 Листопада 2017
87
Група вчених зі Стенфордського університету розробила нейронну мережу, яка на основі декількох рентгенівських знімків може поставити діагноз пневмонії, причому робить це вона не гірше, ніж практикуючі лікарі-рентгенологи.
 
Для створення алгоритму вчені створили 121-рівневу нейронну мережу і навчили її на флюорографіях грудної клітки, отриманих від 30 805 пацієнтів. Кожен знімок був проіндексований відповідно до наявних захворюваннь легенів. В процесі навчання знімки відсканували, оцифрували, стиснули до розмірів в 224 × 224 і «згодували» нейронній мережі. Потім випадковим чином з усієї бази було вибрано 80% знімків і проведено чітке налаштування алгоритму. Решта 20% були залишені для перевірки роботи системи і її налагодження.
 
На наступному етапі випробувань дослідники зі Стенфорда взяли нових 420 знімків, яким дали висновок практикуючі фахівці. Лікарі мали досить пристойний стаж роботи від 4 до 28 років. Ні рентгенологи, ні нейромережа не мали доступу до медичних карток пацієнтів. У розпорядженні були тільки знімки. З’ясувалося, що нейромережа мало чим поступається фахівцям з багаторічним стажем роботи.
 
При цьому дослідники відзначають, що в ході тесту використовувалися лише фронтальні знімки, в той час як в медичній практиці вивчаються також бічні знімки і анамнез пацієнта, що має вплив на постановку діагнозу. Проте подібні програми допоможуть діагностувати захворювання у віддалених регіонах з нестачею кваліфікованих кадрів.
AIRBUS ПОКАЗАВ ФОТОГРАФІЇ СВОГО ПОВІТРЯНОГО ЕЛЕКТРОТАКСІ
21 Листопада 2017
Airbus демонструє значний прогрес у створенні своєї версії електричного літака з вертикальним зльотом і посадкою (VTOL). Цей апарат багато хто помилково називає «літаючим автомобілем», ймовірно, це наслідок інтерпретації його основного призначення, яке полягає у виконанні функцій безпілотного таксі, але більш вдало йому підходить визначення «дрон». Так чи інакше, європейський виробник опублікував серію фотографій проекту Vahana і показав, наскільки просунулася його команда.
 
Очікується, що літаюче таксі здійснить перший політ до кінця 2017 року. На даному етапі аерокосмічна компанія планує, що такі літальні апарати зможуть перевозити одного пасажира або вантажі.
 
Оскільки дороги в мегаполісах стають все більш завантаженими, інженери шукають нові підходи для пересування в містах. The Boring Company Ілона Маска розробляє для розвантаження трафіку мережу підземних тунелів, а інші компанії, такі як Airbus, навпаки вважають, що необхідно використовувати вільний простір над містами. Для цього компанія і її підрозділ A3 розробляють два проекти аеротаксі. Також Airbus брав участь в розробці конепціі модульної системи, центральним елементом якої має стати універсальна пасажирська капсула, яка може з’єднуватися як з літаючими, так і наземними платформами.
 
У 2016 році підрозділ A3 показав концепт аеротаксі Vahana. Літальний апарат являє з собою восьмивинтовий конвертоплан з двома поворотними крилами. За рахунок такої схеми він зможе здійснювати вертикальні зліт і посадку, завдяки чому його можна буде використовувати в обмежених міських просторах. На кожній консолі крила буде розміщено по два електромотора. Безпілотне аеротаксі зможе перевозити одного пасажира або вантаж.

92

В BOSTON DYNAMICS НАВЧИЛИ РОБОТА ОСНОВАМ ПАРКУРУ
21 Листопада 2017
Робототехнічна компанія Boston Dynamics, недавно продана холдингом Alphabet японської телекомунікаційної медіакорпорації SoftBank Group Corp, опублікувала в Мережі відео з демонстрацією нових навичок її робота Atlas.
 
Хоча в минулому деякі моделі інших роботів вже демонстрували сальто, робот Atlas ніколи не був помічений у виконанні такої вправи.
 
У відеоролику демонструється вміння робота виконувати стрибки на платформу, розвертатися в стрибку на 180 ° і стабілізувати становище, а також стрибати з платформи на платформу. Кульмінаційним моментом демонстрації є виконання роботом Atlas зворотного сальто, після чого він переможно піднімає вгору «руки». Також у відео показано, що не всі спроби були вдалими – траплялися і падіння при виконанні сальто. У будь-якому випадку, спритність робота при виконанні стрибків і сальто вражає. За короткий час відеоролик набрав більше 1,6 млн переглядів.
 
Alphabet придбала Boston Dynamics і кілька інших робототехнічних компаній в 2013 році. У червні 2017 року Boston Dynamics і робототехнічна група Schaft були продані підрозділу Softbank. Умови угоди не розголошуються. Робототехніку в Alphabet визнали непрофільним напрямком, відмова від якої дозволить оптимізувати витрати.

TESLA ВИПУСТИЛА ПОРТАТИВНИЙ ЗОВНІШНІЙ АКУМУЛЯТОР ДЛЯ СМАРТФОНІВ
20 Листопада 2017
58
Компанія Tesla додала на свій сайт розділ сувенірів, де можна придбати не тільки пляшки для води, одяг, аксесуари і фігурки фірмових автомобілів, але ще і новий портативний акумулятор для мобільних пристроїв. Виробник просить за новинку $ 45, що чимало, враховуючи його ємність, яка становить всього 3350 мА · год, і середні ціни на ринку.
 
У корпусі пристрою, дизайн якого, як стверджується, натхненний статуєю зарядної станції Tesla Supercharger, встановленої в Tesla Design Studio, використовується всього один літій-іонний акумулятор. Нагадаємо, такі ж використовуються в батарейних блоках електромобілів компанії.
 
Портативний акумулятор Tesla оснащений двома кабелями: Micro-USB і Lightning. При цьому кабель Micro-USB є знімним. Також на пристрої є індикатор заряду. Розміри становлять 108х30,5х23,3 мм.
 
І незважаючи на явно завищену ціну попит на акумулятор виявився настільки великим, що продаж новинки закінчилися, не встигнувши як слід розпочатися. На момент написання цих рядків все акумулятори вже розпродані.
 
Рівно у таку ж суму – $ 45 – оцінюється мініатюрна фігурка зарядної станції Supercharger, через яку можна протягнути кабель і отримати такий собі Desktop Supercharger для зарядки смартфонів.
У МОБІЛЬНОМУ КЛІЄНТІ YOUTUBE З’ЯВИТЬСЯ ДОВГООЧІКУВАНА ФУНКЦІЯ
20 Листопада 2017
39
При вивченні нової версії мобільного клієнта YouTube з’ясувалася цікава деталь: інженери Google активно готуються до впровадження в додаток темної теми. Відповідні рядки були виявлені в вихідному коді APK-додатки YouTube версії 12.45. Оформлення в чорних відтінках зробить перегляд відео на YouTube більш комфортним для очей в темний час доби. Особливо це нововведення оцінять власники мобільних пристроїв з OLED-екранами.
 
Темна тема вже давно доступна користувачам настільної версії YouTube, а тепер вона готується до релізу і на мобільних пристроях. Більш за все це нововведення оцінять власники OLED-смартфонів, на яких зображення чорного кольору не вимагає споживання електроенергії, а значить економить заряд акумулятора.
 
Як видно на скріншотах, темна тема ще знаходиться в розробці. Частина тексту і деякі іконки абсолютно невидимі на чорному тлі, в тому числі назва відео. Деякі елементи, такі як перемикач автоматичного програвання, навпаки занадто яскраві або занадто темні в порівнянні з іншими елементами управління. Уже зараз перемикач на темну тему доступний в налаштуваннях для розробників, а в майбутньому з’явиться і в призначеній для користувача версії.
БІЛЛ ГЕЙТС ПОБУДУЄ СВОЄ «РОЗУМНЕ МІСТО»
20 Листопада 2017
68
Інвестиційна компанія, що належить Біллу Гейтсу, придбала 10 тисяч гектар землі поруч з Фініксом, столицею штату Арізона. Згідно з повідомленням, розміщеним на сайті компанії, в майбутньому там планують побудувати «розумне місто», яке назвуть Бельмонт, на ім’я компанії Belmont Partners, що здійснила покупку.
 
«Місто Бельмонт буде створене з поглядом у майбутнє. У ньому сучасні комунікації та інфраструктура будуть гармонійно поєднуватися з зонами відпочинку, зручними вулицями, на яких з часом з’являться потужні дата-центри, тестові зразки найсучасніших технологій і безпілотні автомобілі. У місті будуть тестувати нові бізнес-моделі і найсучасніші технології виробництва », – повідомляється в прес-релізі компанії.
 
Згідно з попереднім планом забудови, десяту частину Бельмонта планують відвести під школи, офіси та адміністративні будівлі, решту площі збираються віддати під забудову компаніям і стартапам, які виявлять бажання працювати в новому «розумному місті».
 
Представники адміністрації Арізони покупкою задоволені. Повідомляється, що практично всі формальності вже улагоджені, але про те, коли саме планується почати будівництво, нічого не відомо.
КУПУВАТИ ГРИ В STEAM ТЕПЕР МОЖНА ЗА ГРИВНІ
19 Листопада 2017
00

Відома платформа цифрової дистрибуції ігор Steam розширила список підтримуваних валют і разом з іншими додала українську гривню. Тепер всі українці нарешті зможуть здійснювати покупку ігор у національній валюті. Одночасно усі наявні доларові кошти на гаманці Steam були конвертовані в гривню.
 
З моменту перших чуток про розширення локалізації Steam і впровадження підтримки української гривні для оплати покупок в магазині користувачі укрнету активно обговорювали питання про можливе зниження цін на доступні в магазині ігри. І дійсно, деякі видавці, отримавши більше свободи, піднесли користувачам приємний подарунок і знизили ціни.
 
Так, наприклад, симулятор Transport Fever подешевшав з 429 до 287 гривень, This War of Mine тепер можна купити вп’ятеро дешевше – 55 гривень замість колишніх 279 гривень. Нова пригодницька гра Assassin’s Creed Origins оцінена в 930 гривень, тоді як його американська ціна становить $ 60.
 
Але далеко не всі розробники встигли внести зміни. У зв’язку з цим деякі ігри ААА-класу поки не можна купити взагалі. Серед таких ігор виявився шутер Call of Duty: WWII. На сторінці з грою немає відповідної кнопки для здійснення покупки гри. Втім, адміністрація Steam попереджає, що у зв’язку з переходом на гривню деякі товари можуть бути недоступні до тих пір, поки для них не вкажуть ціну в новій валюті.
MICROSOFT ВВАЖАЄ ЗМІШАНУ РЕАЛЬНІСТЬ АПОГЕЄМ ОБЧИСЛЮВАЛЬНОЇ ТЕХНІКИ
19 Листопада 2017
38

Генеральний директор Microsoft Сатья Наделла, вважає, що змішана реальність є верхівкою обчислювальної техніки, і саме за нею стоїть майбутнє. Він заявив, що кожна сфера, починаючи від охорони здоров’я і освіти та закінчуючи розвагами, вже приносить користь від рішень, зроблених за допомогою шолома змішаної реальності HoloLens. За словами Сатья Наделла, Microsoft постійно вдосконалює свої розробки в цій галузі.
 
Глава корпорації вважає, що в майбутньому ми будемо повсюдно використовувати технологію AR, коли віртуальні об’єкти відображаються поверх реального світу. Microsoft вже кілька років активно працює в цьому напрямку. Редмондская компанія створила шолом HoloLens і платформу Windows Mixed Reality, в рамках якої інші виробники випускають свої рішення.
 
Також глава Microsoft відзначив, що крім змішаної реальності, частиною довгострокового бачення компанії є технології штучного інтелекту і квантових обчислень.