БЛОГ

СТРІМІНГОВІ СЕРВІСИ ЗВИНУВАЧУЮТЬ APPLE У НЕЧЕСНІЙ КОНКУРЕНЦІЇ
18 Грудня 2017
63 (1)

Spotify, Deezer і інші компанії, що створюють програми для потокової трансляції музики, звинуватили Apple у нечесній конкуренції.
 
Ряд невеликих компаній звернулися до регуляторів Європейської Комісії, щоб ті висунули правила, які дозволили б дрібним фірмам на рівних конкурувати з гігантами на кшталт Apple і Amazon.
 
Співзасновник Spotify Деніел Ек і генеральний директор Deezer Ханс-Хольгер Альбрехт звернулися до президента Європейської Комісії з проханням вжити заходів з регулювання цін, що встановлюються великими корпораціями. Ек і Альбрехт вважають, що великі компанії користуються своїм становищем і заважають розвитку конкурентів, ставлячи їх в нерівні умови. Деніел вважає ненормальним те, що Apple стягує з користувачів Spotify додаткові 30% від вартості передплати, якщо вони оплачують її в App Store.
 
Раніше представники Spotify вже сперечалися з приводу стягнення комісії і нерівних умов оформлення передплати в порівнянні з головним конкурентом – Apple Music. Через якийсь час правила App Store трохи змінилися. Деякі розробники почали заробляти більше, так як з’явилася можливість знизити комісію з 30% до 15%. Але це стосується тільки тих компаній і фірм, чиї передплатники платять за послуги або програми вже більше року. Ек вважає, що цього недостатньо, і хоче домогтися від Apple абсолютного рівноправ’я.
 
Тепер залишається чекати реакції Європейської Комісії. Можливо, через упертість Деніела Ека і Ханс-Хольгера Альбрехта виробнику iPhone доведеться переосмислити систему внутрішніх покупок для деяких додатків.
YOUTUBE ОПИНИВСЯ ПІД ЗАГРОЗОЮ БЛОКУВАННЯ В РОСІЇ
17 Грудня 2017
82

 
Російська служба, що займається наглядом у сфері зв’язку – Роскомнадзор – повідомила адміністрацію відеохостингу YouTube про необхідність заблокувати аккаунт опозиційної організації «Відкрита Росія». Про це повідомляється на сайті організації.
 
За даними відомства, в разі бездіяльності протягом доби доступ до сервісу буде обмежений на території РФ.
 
На підставі вимоги Генеральної прокуратури Російської Федерації від 11.12.2017 № 27-31-2017 / Ід6629-17 про вжиття заходів щодо обмеження доступу до інформаційних ресурсів, що містять інформацію, поширювану з порушенням закону, доступ до інформаційного ресурсу (сторінок) youtube . com обмежується операторами зв’язку на території Російської Федерації.
 
Також відомо, що YouTube вже повідомив «Відкриту Росію» про отримання даного розпорядження.
 
Напередодні стало відомо , що відомство також дало добу на обмеження доступу до матеріалів організації в соціальній мережі Twitter. На даний момент акаунти «Відкритої Росії» в Twitter і YouTube доступні користувачам.
«КИЇВСТАР» ОШТРАФОВАНИЙ НА 21,3 МЛН ГРН ЗА НЕПРАВДИВУ ІНФОРМАЦІЮ ПРО ТАРИФИ
16 Грудня 2017

Антимонопольний комітет України оштрафував оператора стільникового зв’язку «Київстар» на 21,3 млн грн.

12 грудня 2017 Комітетом прийнято рішення по справі проти відповідача ПрАТ« Київстар »про недобросовісну конкуренцію у вигляді поширення оманливої ​​інформації щодо умов тарифікації (порушення статті 15-1 ЗУ« Про захист від недобросовісної конкуренції »)», – повідомив Юрій Терентьєв .

Відзначається, що у своїй комунікації про умови тарифікації оператор використав три типи тверджень, в двох з яких заявлялося, що тарифікація «посекундна». По факту це твердження помилкове, адже вартість повної хвилини розмови списувалася в першу секунду розмови.

За вказане порушення на оператора «Київстар» накладено штраф у розмірі 21 307 597 грн.

FACEBOOK ДОСЛІДЖУВАВ ВПЛИВ СОЦМЕРЕЖ НА НАСТРІЙ КОРИСТУВАЧІВ
16 Грудня 2017

04

Дослідники компанії Facebook Девід Гінзберг (David Ginsberg) і Мойра Бурке (Moira Burke) прийшли до висновку, що соціальні мережі здатні вплинути на психічне здоров’я користувачів. Дослідження опубліковано в блозі соцмережі.

«Ми хочемо, щоб Facebook була місцем для конструктивної взаємодії з друзями і сім’єю і допомагала поліпшити відносини в автономному режимі, не відволікаючи від них.

Зрештою, це те, для чого Facebook була створена. Це важливе завдання, оскільки ми знаємо, що здоров’я людини і його щастя в значній мірі залежить від міцності його відносин з близькими »- йдеться в дослідженні.

Психологи розповіли, що негативний вплив надає пасивне читання стрічки новин без спілкування з друзями. Гінзберг і Бурке встановили залежність між споживанням контенту і настроєм в ході експерименту над студентами Мічиганського університету.

Перша група випробовуваних протягом 10 хвилин була зобов’язана читати новинну стрічку Facebook, а друга – публікувати в ній матеріали і спілкуватися зі знайомими. До кінця дня студенти, які читають новини, відчували себе гірше, ніж ті, які листувалися з іншими користувачами.

Крім того, ще одне дослідження фахівці Facebook провели в Каліфорнійському університеті в Сан-Дієго і Єльському університеті. За його підсумками про погіршення настрою повідомили ті користувачі, які відкривали в чотири рази більше посилань або ставили в два рази більше лайків, ніж в середньому.

У НОУТБУКАХ HP ЗНАЙДЕНИЙ ПРИХОВАНИЙ КЛАВІАТУРНИЙ ШПИГУН
15 Грудня 2017

15
Спеціаліст з безпеки Майкл Мінг виявив, що на сотнях моделей ноутбуків компанії HP попередньо встановлено ПЗ, здатне записувати кожне натискання клавіші. Мова йде про код в драйверах клавіатури, використовуваних в 460 різних моделях, випущених компанією починаючи з 2012 року.

HP підтвердила, що це ПЗ є потенційною вразливістю, і пообіцяла випустити програмні заплатки для своїх апаратів серій EliteBook, ProBook, Pavilion, Envy і інших. У заяві виробник зазначив: «HP використовує сенсорні панелі від Synaptics в деяких мобільних ПК і працює з Synaptics над наданням виправлень їх помилок для порушених систем HP».

Пан Мінг виявив клавіатурного шпигуна при аналізі ПЗ для тачпадів Synaptics в процесі з’ясування принципів керування підсвічуванням клавіатури на ноутбуках HP. Він зазначив, що за стандартом потенційно шкідливе ПЗ неактивна, але зловмисники або спецслужби з доступом до системи можуть включити його, щоб вести журнал всіх натискань.

Як же таке програмне забезпечення взагалі потрапило в драйвер? За словами HP, спочатку воно було вбудоване в ПЗ від Synaptics з метою налагодження роботи контролерів і виявлення помилок. Компанія визнає, що така вразливість може призвести до втрати конфіденційності, але ні Synaptics, ні HP в результаті помилки не мали доступу до даних користувачів.

XIAOMI ЗБИРАЄ КОШТИ НА ВИПУСК «КОРИСНОЇ» ЕЛЕКТРОННОЇ СИГАРЕТИ
15 Грудня 2017
15
На краудфандинговому майданчику Xiaomi з’явився проект безпечної електронної сигарети A & D e-Cigarette, яка замість нікотину містить вітаміни і корисні мікроелементи.

Одноразова електронна сигарета A & D e-Cigarette виконана в формі маленької трубки довжиною 12 см і діаметром 1 см. Корпус виконаний з металу, а всередині розмістили парітельную рідину і нагрівальний елемент. Розробники повідомляють, що разом з парою організм отримає вітаміни A, B6, B12, C і E, білок колаген і коензим Q10.

Однак залишається питання щодо решти складу рідини сигарети A & D e-Cigarette – він не розкритий. Звичайна рідина для «вейпа» складається з пропіленгліколю, гліцерину і ароматизаторів. До нині ведуться суперечки про шкоду безнікотинового паління, тому що не було наукових досліджень, які б підтвердили або спростували цей факт. Так що повністю корисною цю сигарету назвати не можна.

Вартість однієї сигарети становить 199 юанів або близько 30 доларів. Є чотири смаки: зелене яблуко, грейпфрут, ваніль і м’ята. Запасу рідини і акумулятора вистачить на 500 затяжок.

СЕРВІС GFYCAT ЗАПРОВАДИТЬ ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ ДЛЯ ПОЛІПШЕННЯ ЯКОСТІ ГІФОК
14 Грудня 2017

14
Система буде сама знаходити джерело кадрів з більш високою роздільною здатністю і замінювати зображення

Хостинг gif-картинок Gfycat оголосив про створення системи на основі штучного інтелекту, яка буде сама покращувати якість гіфок. Також вона зможе розпізнати, якщо в анімованій картинці є знаменитість або текст.

Система розділена на три модулі, кожен з яких вирішує окрему задачу. Project Angora відповідає за пошук джерела гіфки і замінює її на версію в більш високому розширенні. Project Maru використовує технології розпізнавання осіб, щоб з’ясувати, чи є в кадрах відомі люди і вказує їх в тегах до файлу. Project Felix розпізнає текст, якщо він є на картинці і замінить його на такий же, тільки більш високої якості.

У компанії зазначили, що вже створили близько двох мільйонів gif-анімацій високої якості за допомогою алгоритму.

LG РОЗРОБЛЯЄ “РОЗУМНИЙ” СКАНЕР РАЙДУЖНОЇ ОБОЛОНКИ ОКА ДЛЯ СМАРТФОНІВ
14 Грудня 2017

24993442_1272594352887379_5337643098021725900_n

Мережеві джерела виявили патентну документацію LG, в якій описується нова система біометричної ідентифікації користувачів мобільних пристроїв.

Мова йде про інтеграцію в смартфон або фаблет «розумного» сканера райдужної оболонки ока. Відзначається, що він може бути виконаний на основі модуля фронтальної камери з інфрачервоним режимом роботи.

Запропонована система зможе підлаштовуватися під поточні умови освітленості, беручи до уваги зміни розміру зіниці користувача.

Крім того, передбачений захист від спроб виконати ідентифікацію по фотографії: система зможе виводити на екран те чи інше зображення і вимагати від користувача простежити за допомогою погляду за окремими елементами картинки. Камера в цей час буде виконувати сканування очей, що дозволить без проблем виявити спроби обману.

Експерти вважають, що нова система може дебютувати на флагманському смартфоні LG G7, анонс якого очікується в січні. З чуток, цей апарат отримає потужний процесор Qualcomm Snapdragon 845, який містить вісім обчислювальних ядер Kryo 385 з тактовою частотою до 2,8 ГГц, графічний прискорювач Adreno 630, модуль обробки зображень Spectra 280 і стільниковий модем Snapdragon X20 LTE. Як програмна платформа на апараті G7 буде застосовуватися операційна система Android 8.0 Oreo.

СМАРТ-ОДЯГ SAMSUNG ЗМОЖЕ АКУМУЛЮВАТИ ЕНЕРГІЮ ДЛЯ ПІДЗАРЯДКИ ГАДЖЕТІВ
13 Грудня 2017
13
Samsung запатентувала смарт-джемпер з функцією підзарядки гаджетів і живлення вбудованих компонентів. Раніше інші виробники вже пропонували проекти «розумного» одягу, однак всі вони передбачали наявність акумулятора, який потрібно заряджати окремо. У порівнянні з конкурентами розробка південнокорейської компанії генерує енергію завдяки рухам користувача. Патент також описує, яким «залізом» оснащена багатофункціональна сорочка і де воно розміщене.

Як видно на ілюстраціях до патентної заявки, смарт-одяг обладнаний набором процесорів і датчиків в нижній частині спини. Samsung уточнила, що сенсори використовуються для збору інформації про активність власника. Ймовірно, «розумна» сорочка зможе працювати як фітнес-трекер.

Samsung не розголошує, який обсяг енергії може акумулювати аксесуар, проте в патенті згадується «легка батарея невеликої ємності».

Коли саме новинка з’явиься на ринку невідомо.

 

 
КЕРІВНИК APPLE РОЗПОВІВ ПРО ВІДМОВУ ВІД КНОПКИ HOME, ЗВИКАННЯ ДО ЖЕСТІВ І ДАТУ ЗАПУСКУ IMAC PRO
13 Грудня 2017
13
Старший віце-президент з маркетингу Apple дав інтерв’ю британському журналу Т3, а сайт 9to5Mac опублікував цікаві цитати.

За словами Шиллера, в Apple вирішили відмовитися від кнопки Home ще до того, як Face ID міг замінити її.

«У той час функція Face ID здавалася майже неможливою. Для нас це велике досягнення. Очевидно, був момент, коли ми прийняли рішення про встановлення екрану, який займає всю передню панель. Це також означало, що доведеться відмовитися від кнопки Home і зробити надійну технологію розпізнавання особи ».

Віце-президент Apple також повідомив, що незважаючи на тривале користування кнопки Home, користувачі швидко звикли до нових жестів управління. Філ Шиллер додав, що люди намагаються використовувати ті ж жести на інших пристроях з iOS. Але на питання про відмову від кнопки Home в iPad він відмовився відповідати.

«Більшості достатньо не більше 30 хвилин, щоб звикнути до жестів. Це не та річ, до якої треба звикати тиждень або два ».

Шиллер підтвердив, що на відміну від HomePod, iMac Pro надійде в продаж у грудні 2017 року.

IPHONE X НЕ ВРАЗИВ СТІВА ВОЗНЯКА
13 Грудня 2017

13
Тім Кук особисто відправив Стіву Возняку iPhone X – флагманський смартфон Apple, який став справжнім хітом. Возняк повідомив, що думає про новий iPhone: «Він прекрасно працює, але це не те, що мені потрібно».

Вердикт Возняка, засновника Apple, був переданий австралійській газеті. Стів озвучив його на Pivot Summit в Джилонге, штат Вікторія, під час свого виступу. За його словами, Тім Кук особисто запропонував Возняку спробувати новий iPhone.

У жовтні засновник Apple сказав, що задоволений своїм iPhone 8:

«Я задоволений своїм iPhone 8 – це те ж саме, що і iPhone 7, а iPhone 7 – те ж саме, що і iPhone 6. З якоїсь причини iPhone X стане першим iPhone, який я не куплю в перший день продажів. Але моя дружина купить, тому у мене буде можливість познайомитися з новим продуктом Apple ».

Отримавши новий iPhone від Тіма Кука, Возняк зробив деякі висновки щодо Face ID. Цей датчик відштовхнув Стіва від покупки iPhone X:

«Я хочу, щоб Touch ID був на зворотному боці смартфона. Face ID прекрасно підходить для Apple Pay, але занадто повільно розблокувує iPhone. У мене є друзі, які відключили ідентифікатор особи і включили паролі ».

Незважаючи на жорстку критику однією з функцій iPhone X, Стів Возняк як і раніше любить Apple. Він вважає, що в порівнянні з усіма IT-гігантами, компанія робить гроші на хороших продуктах.

ЛЕГЕНДАРНИЙ ДИЗАЙНЕР APPLE ДЖОНІ АЙВ ЗНОВУ ВІЗЬМЕТЬСЯ ЗА КЛЮЧОВІ ПРОДУКТИ КОМПАНІЇ
12 Грудня 2017
12
Судячи з інформації від представників Bloomberg, головний дизайнер Apple Джоні Айв повертається на свою колишню посаду і знову візьметься за роботу над новими продуктами компанії.

Айв тривалий час розробляв дизайн гаджетів Apple. Він справив великий вплив на зовнішній вигляд iMac, iPod, iPhone і iPad. У 2012 році, після звільнення Скотта Форсталл, який розробив інтерфейс macOS і iOS, Джоні взяв на себе його обов’язки і повністю видозмінив обидві системи.

У 2015 році Айв змінив напрямок своєї діяльності. Він сконцентрувався на створенні інтер’єрів для Apple Park і фірмових роздрібних магазинів корпорації. В цей період часу відділом промислового дизайну керував Річард Говард. За візуальне оформлення iOS і macOS відповідав Алан Дай.

Мабуть, після того, як робота над магазинами і нової штаб-квартирою була закінчена, Джоні вирішив знову взятися за зовнішній вигляд ключових продуктів Apple.