БЛОГ

СУПЕРКОМП’ЮТЕРИ IBM ДОЗВОЛЯТЬ ПОЛІПШИТИ ГЛОБАЛЬНІ ПРОГНОЗИ ПОГОДИ
27 Червня 2017
78

Суперкомп’ютер IBM незабаром може почати використовуватися в складі нової системи прогнозування погоди.
 
Дочірній підрозділ IBM The Weather Company уклав партнерську угоду з UCAR (University Corporation for Academic Research) і NCAR (National Center for Atmospheric Research). Спільними зусиллями планується створити систему прогнозування погоди нового покоління. Передбачається, що вона вийде за межі регіонального прогнозування і стане першою системою, здатною охопити весь світ.
 
Сучасні технології дозволяють прогнозувати масові метеорологічні явища, які впливають на регіональну погоду, такі як хуртовини і урагани. Модель, яку планує створити IBM, буде враховувати і вплив не настільки великих явищ, наприклад, грози. IBM приєднається до UCAR для спільного проектування обчислювального рішення, заснованого на системах на базі POWER9. Передбачається, що таке рішення буде запущено в кінці цього року. The Weather Company буде використовувати суперкомп’ютер для адаптації моделі прогнозування погоди NCAR в глобальному масштабі і уточнення довгострокових прогнозів, щоб дозволить робити точніші прогнози на тиждень або на місяць.
УКРАЇНСЬКИЙ СТАРТАП ПОЧИНАЄ ПОСТАВКУ АГРОДРОНІВ В США
26 Червня 2017
Український стартап Kray Technologies підписав перші контракти на виробництво агродронів. Основними замовниками проекту є фермери з США і Канади.
 
Стартап Kray Technologies працює над створенням агродрона, оснащеного технологією комп’ютерного зору: вона дозволяє розпізнавати перешкоди і автоматично ухилятися від них. За заявами представників проекту, дрон допомагає збільшити доходи фермерів і зменшити їх витрати. При внесенні добрив літаком залишаються неохоплені ділянки поля, через що втрачається близько 4% врожаю. У свою чергу дрон Kray Technologies летить на висоті одного метра, завдяки чому захоплює більші площі посіву. У цьому випадку втрати врожаю становлять лише 0,5%.
 
Вартість дрона становить $ 50 000, але в майбутньому ця ціна знизиться. Пристрій одержав необхідні патенти для продажу в США.

ВЕРХОВНА РАДА ПРОВАЛИЛА ЗАКОНОПРОЕКТ, ЯКИЙ ПОЛЕГШИВ БИ ВИХІД НА УКРАЇНСЬКИЙ РИНОК МІЖНАРОДНИХ ПЛАТІЖНИХ СИСТЕМ
26 Червня 2017
70 (3)
 
Верховна Рада України не підтримала в першому читанні законопроект № 5361-д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання переказу коштів», який полегшував вихід на український ринок PayPal, Apple Pay, Google Wallet і інших міжнародних платіжних систем.
 
За прийняття законопроекту за основу проголосували всього 180 депутатів з необхідних 226. Голова ВРУ Андрій Парубій безуспішно спробував повернути законопроект на доопрацювання.
 
Документ давав право емітувати електронні гроші не тільки банкам, але й іншим фінансовим організаціям, що мають ліцензію на переказ коштів без відкриття рахунків. Також законопроект дозволяв Держказначейству випускати електронні гроші для оплати податків і інших обов’язкових платежів.
 
У НБУ заявили, що розчаровані результатом голосування.
В УКРАЇНІ З’ЯВИЛАСЯ НОВА СОЦІАЛЬНА МЕРЕЖА ДЛЯ СУСІДІВ «СУСІД.ONLINE»
23 Червня 2017
76 (2)

У 2015 році в Києві запустили проект «Жителі», який повинен був об’єднати жителів багатоквартирних будинків. Схожу ідею вирішили реалізувати і автори проекту «Сусід.Online», доповнивши її можливістю створювати тематичні спільноти, додали календар локальних подій і рекомендації. Структура сервісу нагадує Facebook, в «Сусід.Online» також є стрічка новин, можна ділитися інформацією, коментувати і обмінюватися повідомленнями.
 
При цьому є розділи присвячені розміщеню оголошень, оренди речей і купівлі / продажу.
 
Розробники «Сусід.Online» обіцяють незабаром запустити в рамках проекту сервіс «МастерОК» для малого бізнесу, який дозволить підприємцям пропонувати послуги і товари користувачам соціальної мережі. Також заявлені плани з запуску можливості оплачувати комунальні платежі і збирати гроші на локальні цілі, наприклад, на ремонт дитячого майданчика або на установку відеоспостереження.
 
На даному етапі «Сусід.Online» доступний тільки у веб-версії, мобільні додатки для Android і iOS в розробці.
В УКРАЇНІ ЗАПУСТИЛИ БЕЗКОШТОВНУ ОНЛАЙН-БАЗУ ДЛЯ ДОСЛІДЖЕННЯ РОДОВОДУ
23 Червня 2017
77
Вчора у вільному доступі почала роботу найбільша онлайн-база жителів території України, які народилися в період між 1650 і 1920 роками, Pra.in.ua . Сайт дозволяє не тільки уточнити дані про своїх родичів, але і дає можливість побудувати генеалогічне дерево своєї родини.
 
Станом на червень 2017 року база проекту налічує 2,5 млн осіб, при цьому план розвитку проекту передбачає, що до початку 2018 року, року вона зросте до 3 млн осіб, а в 2019 році досягне 4 млн осіб. Доступ до бази є безкоштовним, а всі витрати на створення порталу, його адміністрування, технічну підтримку, розвиток, роботи з індексації документів і наповнення бази даних здійснюються виключно за рахунок пожертвувань з боку користувачів сайту.
 
Пошук можна здійснювати за прізвищем, при цьому також відзначаючи діапазон дат народження і смерті осіб. Другий спосіб пошуку – за географічним принципом, що зручно, коли людина знає тільки місцевість, де жили його давні родичі. Таким чином користувач може переглянути наявні списки жителів того чи іншого населеного пункту.
 
На сайті є можливість зареєструватися і створити власний профіль, після чого користувач зможе сформувати власне родове дерево. Можна вибрати свій родовід на карті, а також підключати різноманітну статистику для її аналізу.
 
Є можливість візуалізації сімейного дерева на мапі з позначенням зон, де була найбільша концентрація родичів. Також, через особистий кабінет користувача буде можливість додавати документи в своєму сімейному дереві.
У КИТАЇ СТАВ ПОПУЛЯРНИМ ПРОДАЖ ДОСТУПУ ДО ОСОБИСТИХ КАМЕР КОРИСТУВАЧІВ
23 Червня 2017
35 (1)

В останні роки популярністю почали користуватися так звані смарт-камери, які використовуються для відеоспостереження. Вони підключаються до Інтернету і можуть транслювати зображення в режимі реального часу на мобільному пристрої користувача в будь-якій точці планети. Камери служать для забезпечення безпеки, але в той же час можуть бути використані проти своїх власників зловмисниками. Китайська державна служба відеоспостереження повідомляє, що в Китаї зараз будь-який охочий може приблизно за $ 28 придбати спеціальне програмне забезпечення, щоб підглядати за іншими людьми.
 
Таке програмне забезпечення здатне з легкістю сканувати і отримувати доступ до вразливих пристроїв, на зразок смарт-камер, які зазвичай використовуються для відеоспостереження або моніторингу за дітьми. Більш того, хакери в Китаї створили великі групи в популярних соціальних мережах, на кшталт QQ, де вони публікують імена користувачів і паролі до зламаних пристроїв. Кожен день абсолютно безкоштовно зловмисники роздають списки з 200-400 скомпрометованих камер і дані для доступу до них. Цю інформацію скачують сотні людей. Списки роздаються безкоштовно в якості доказу, щоб потім продавати програмне забезпечення для злому.
GOOGLE ДОДАЛА В ПОШУК АГРЕГАТОР ВАКАНСІЙ НА ОСНОВІ МАШИННОГО НАВЧАННЯ
22 Червня 2017
13

Google запустила агрегатор вакансій на основі пошуку – користувачі будуть бачити в результатах пошуку пропозиції роботи у відповідь на відповідні запити.
 
Для пошуку вакансій користувачеві необхідно написати в пошуку «робота поруч зі мною», «робота редактора» або інші запити, пов’язані з роботою. Google покаже спеціальний блок з відповідними і актуальними вакансіями і дозволить уточнити побажання, вказавши, наприклад, що користувача цікавить тільки робота в штаті.
 
Після вибору пропозиції Google перенаправляє користувача на сайт, де розміщена вакансія для подальшої зв’язку з роботодавцем.
 
Про кожну вакансію можна отримати додаткову інформацію, таку як рейтинги роботодавця в Glassdoor і Indeed. Також користувач може вибрати додаткові фільтри пошуку: сферу роботи, місце розташування, роботодавця і майданчик, на якій розміщена вакансія. Система шукає пропозиції по базах LinkedIn, Monster, WayUp, DirectEmployers, CareerBuilder і інших сервісів, а також за публікаціями в Facebook.
 
Також користувач може налаштувати повідомлення про появу вакансій, відповідних до його запиту. Сервіс доступний в мобільній і десктоп-версії Google, але поки працює тільки в США.
 
ВІРТУАЛЬНА РЕАЛЬНІСТЬ ДОПОМОЖЕ ПОДОЛАТИ СТРАХ ПЕРЕД СТОМАТОЛОГАМИ
21 Червня 2017
54 (1)

Відвідування стоматолога для багатьох людей є справжнім кошмаром. Навіть незважаючи на те, що сучасні анестетики дозволяють практично повністю позбавити людей від будь-яких неприємних відчуттів в процесі лікування зубів, багато як і раніше бояться відвідувати стоматологічні кабінети з тих чи інших причин. Команда вчених з Великобританії провела цікаве дослідження і прийшла до цікавого висновку. Виявляється, за допомогою шолома віртуальної реальності і спеціального програмного забезпечення можна значно знизити страх перед лікуванням зубів і навіть зменшити больові відчуття.
 
В експерименті взяли участь 80 випробуваних, розбиті на три тестові групи. Кожен випробовуваний потребував лікування зубів. Першим двом групам пацієнтів видали гарнітури віртуальної реальності, третій же групі гарнітур не дісталося. Всередині віртуальної реальності випробовувані подорожували по пляжу або досліджували віртуальне місто. Третя ж група просто дивилася в стелю стоматологічного кабінету. Всі піддослідні були ретельно опитані відразу після завершення стоматологічних процедур. Потім їх опитали повторно через тиждень.
 
Люди, які перебували в процесі лікування всередині віртуальної реальності, зізналися, що відчували значно менше стресу і больових відчуттів, ніж члени третьої контрольної групи. Причому комфортніше всіх було тим, які провели час на пляжі. Віртуальне місто менше сприяло зниженню стресу, ніж морський пейзаж.