Basic Group

TENCENT І AMAZON ІНВЕСТУВАЛИ У ВИРОБНИКА СМАРТФОНІВ ESSENTIAL

26 (4)

Виробник смартфонів Essential Енді Рубіна офіційно підтвердив залучення $ 300 млн інвестицій, про які вперше стало відомо в червні.
 
До групи інвесторів Essential увійшли фонд Amazon Alexa Fund і китайський холдинг Tencent, якому належать розробники ігор Riot Games і Supercell, месенджер WeChat, частка в Tesla і інші проекти.
 
Оцінку стартапу в рамках раунду в Essential не розкрили. У червні дослідницька фірма Equidate оцінювала компанію в $ 993 млн.
 
Президент Essential Нікколо де Масі (Niccolo De Masi) також розповів WSJ, що роздрібними партнерами стартапу стали Amazon і Best Buy. Вартість першого смартфона Essential PH-1 складе $ 699. Глава компанії не назвав терміни початку продажів, сказавши, що дата стане відома протягом тижня.
 
Ексклюзивним партнером Essential з продажу в США став четвертий найбільший американський телеком-оператор Sprint, в Канаді ексклюзивні права на продаж отримав місцевий оператор Telus. Терміни щодо виходу на ринки інших країн будуть визначені пізніше в 2017 році.
 
Енді Рубін представив смартфон Essential PH-1 в кінці травня 2017 року. Він обіцяв почати поставки протягом 30 днів, але цього не сталося. В середині липня Рубін розіслав потенційним покупцям лист з обіцянкою почати поставки смартфонів «в найближчі кілька тижнів». У листі говорилося, що компанія вирішує питання сертифікації з американськими та міжнародними службами доставки.