Basic Group

NISSAN ПРАЦЮЄ НАД СИСТЕМОЮ КЕРУВАННЯ АВТОМОБІЛЕМ ЗА ДОПОМОГОЮ ДУМОК

Управління різними механізмами за допомогою сили думки є давньою мрією багатьох інженерів і вчених. Тільки уявіть, як було б здорово маніпулювати комп’ютером та іншими складними приладами, при цьому не докладаючи до цього ніяких фізичних зусиль. Керування автомобілем також входить в список подібних фантазій. Ось тільки який з великих автомобільних концернів зможе втілити подібну наукову фантастику в реальність? Першим подібним проектом став «Brain-to-Vehicle» (B2V) японської компанії Nissan.
 
З’єднати мозок водія і його автомобіль – завдання не з легких. Поки вчені, що працюють в R & D підрозділі Nissan, не можуть з упевненістю сказати, що їм вдалося вирішити цю непросту задачу. Однак вони протягом декількох років досліджували мозкову активність безлічі водіїв і створили дуже цікаві алгоритми, що дозволяють в значній мірі удосконалити роботу штучного інтелекту, що відповідає за автономність автомобілів. В майбутньому це може породити на світ дивний симбіоз автопілота і живої людини, які зможуть доповнювати один одного.
 
Технологія B2V зчитує мозкову активність водія в реальному часі і передає цю інформацію на бортовий комп’ютер автомобіля. Водій при цьому повинен одягнути на голову спеціальний шолом, обладнаний безліччю сенсорів. Вивчаючи діяльність мозку людини, автономний автомобіль здатний передбачати подальші дії водія, вгадувати його бажання і в залежності від цього адекватно і, що найголовніше, своєчасно реагувати на його думки. В даному випадку слово «своєчасно» рівноцінно тому, що автоматична система здатна взяти на себе контроль приблизно на 0,2-0,5 секунди раніше того, як це зробить сам водій.
 
При цьому Nissan не хоче позбавляти людину зв’язку зі своїм авто. B2V дозволяє зробити втручання автономної системи в хід поїздки мінімальним. Головною метою проекту є створення такої технології, за якої людина відчуватиме повний контроль над своїм автомобілем, але при цьому в конкретних ситуаціях система зможе взяти під своє управління основні його системи, щоб виручити людину і врятувати життя від різних небезпек. Система також здатна встановити рівень дискомфорту людини і скорегувати рух автомобіля так, щоб вона відчувала себе більш затишно. Nissan вперше продемонструє дану технологію в рамках виставки CES 2018.