Basic Group

GOOGLE ДОПОМАГАЄ ПЕНТАГОНУ В СТВОРЕННЯ ШІ ДЛЯ ВІЙСЬКОВИХ ДРОНІВ

55
Нещодавно стало відомо, що Google співпрацює з Міністерством оборони США в плані створення алгоритмів штучного інтелекту, що дозволяє безпілотним літальним апаратам розпізнавати об’єкти, що потрапляють в об’єктиви їх камер.
 
На даний момент не зовсім зрозуміло, які саме технології будуть використані для поліпшення вже наявного програмного забезпечення військових дронів. Також невідомо, наскільки сильно залучена у весь цей процес компанія Google. Але абсолютно точно відомо одне: все це є частиною проекту Maven, який Пентагон запустив в квітні минулого року. Нагадаємо вам, що в рамках проекту Maven американські військові планують набрати команду по-справжньому геніальних фахівців з різних компаній, які зможуть вивести технології розпізнавання об’єктів штучним інтелектом на принципово новий рівень.
 
Представники Пентагону впевнені, що завдяки розвитку даної технології їм вдасться уникнути ситуацій, коли, наприклад, оператор військового дрона плутає присутніх в одному місці терористів зі звичайним афганським весіллям. У результаті подібних помилок гинуть не винні люди. Але вдосконалений штучний інтелект завдяки інноваційним алгоритмам розпізнавання об’єктів дозволить мінімізувати такі ризики в ході ведення бойових дій.
 
Зрозуміло, керівництво Google не планувало «світити» свою співпрацю з американськими військовими. Це може негативно вплинути на репутацію знаменитої корпорації. Але ситуація склалася таким чином, що в мережі з’явилось внутрішнє листування співробітників, в якому вони обговорювали цей проект. При цьому співробітники Google розділилися на два табори. Одні поставилися до проекту з натхненням, адже це може допомогти їхній країні ще ефективніше боротися проти загрози тероризму. Інші ж вважають, що використовувати штучний інтелект у веденні військових дій вкрай неетично.