Basic Group

У ВЕЛИКОБРИТАНІЇ ПОЧНУТЬ ЗАСТОСОВУВАТИ ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ ДЛЯ ДІАГНОСТИКИ ЗАХВОРЮВАНЬ

64
Перші алгоритми штучного інтелекту, покликані допомогти лікарям з діагностикою захворювань серця і легенів, почнуть працювати в державних клініках Великобританії вже влітку 2018 року. Послугами ШІ кожен пацієнт зможе скористатися безкоштовно.
 
Експерти в галузі охорони здоров’я впевнені, що застосування ШІ для діагностики захворювань не тільки допоможе щорічно економити до мільярда фунтів, але і прискорить процес діагностики хвороб – алгоритми будуть працювати зі знімками швидко і без вихідних, тоді як медичний персонал втомлюється, а разом з тим знижується і його продуктивність.
 
Системи на основі ШІІ, які здатні виявляти рак легенів і діагностувати серцево-судинні захворювання, були розроблені інженерамии з госпіталю імені Джона Редкліффа. Крім виявлення ознак інфаркту та раку легенів, алгоритм Ultromics звертає увагу і на інші дрібні деталі зі знімків, тому він напевно допоможе і з виявленням інших захворювань.
 
Розробники безкоштовно нададуть свій алгоритм медичним установам, адже лікарі нерідко помиляються в постановці діагнозу. За даними BBC, з 60 000 тисяч знімків, які щорічно робляться в середньостатистичної лікарні, 12 000 призводять до постановки помилкових діагнозів.
 
Зараз програмне забезпечення тестують, і хоча результати випробувань ще не опубліковані, лікарі повідомляють, що ШІ справляється з постановкою діагнозів за домопогою знімків краще, ніж люди.